До Дня вишиванки

День вишиванки – міжнародне свято, метою якого є збереження самобутніх народних традицій створення та носіння національного вишитого українського одягу – вишиванки. Вишиванки, поряд із писанками, є одним із найвідоміших символів української культури. День вишиванки є святом, насамперед покликаним к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно було запроваджено у 2006 року в Україні. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Дата завжди припадає на третій четвер травня.

В 2022 році День вишиванки припадає на 19 травня. Гірницьке відділення Селидівського професійного ліцею завжди підтримує цю святкову традицію, цей особливий флешмоб, який полягає в тому, що люди одягаються в національний одяг, фотографуються та викладають світлини в соціальні мережі.

В мирні часи в багатьох містах проводили концерти, фестивалі, ярмарки та фотосесії. На жаль, під час війни проводити масові заходи заборонено. Однак кожен із нас, може одягнути вишиванку для підтримання духу українців та українських воїнів.

У підготовці матеріалу брали участь працівники Гірницького відділення СПЛ Милащенко А. А, Богодарова О. С., Іванов Д. Л.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

38 − = 33