Заходи на тему “Протидія торгівлі людьми”

Торгівля людьми – нагальна проблема сьогодення.

У світі процвітає работоргівля… І це не згадка про страшний період рабства у прадавні часи. За оцінками експертів у світі щороку від двох до чотирьох мільйонів осіб стають жертвами торгівлі людьми. Також за неофіційними даними майже 4 млн. громадян України працюють за кордоном нелегально, що негативно впливає на їх правовий захист і стає причиною потрапляння у сферу інтересів  торгівців людьми.

За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року, що робитьУкраїну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного  рабства в Європі.

У наш скрутний час і всередині нашої держави можна потрапити в тенета работоргівців. Тому ця проблема зараз набирає великих обертів у виховній роботі навчальних закладів.

Протягом тижня у Гірницькому професійно-технічному училищі викладачем іноземної  мови Ляховою Д. В. та майстром в.н. Івановим Д. Л. було проведено ряд  інформаційно-просвітницьких заходів з метою підвищення рівня поінформованості учнів з данного питання.

Мета всіх заходів – зміцнення молодих громадян України, підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорити причини, форми та ознаки цього явища.

Протягом тижня здобувачі освіти подивились потужне соціальне відео «Небезпеку видно не одразу», фільм «Життя на продаж», а також мультфільм «Зруйновані мрії».

Серед здобувачів освіти було здійснено анкетування, де вони порівняли свої знання до та після тижня «Протидії торгівлі людьми», задавали питання та надавали свої відповіді стосовно теми.

Для усіх груп було проведено урок-лекцію “Торгівля людьми. Як не стати жертвою”, де здобувачі освіти підвищили свій рівень знань щодо поняття «торгівля людьми», його історичними витоками і сучасними проявами, щодо прав та свобод громадян за кордоном, міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми та вчилися використовувати знання з правознавства в різних життєвих ситуаціях.

Від Гірницького професійно-технічного училища у тренінгу  «Школа безпечної міграції», який відбувався у Покровському професійному ліцеї взяли участь викладачі та учениці гр. № 82 Ількевич Юлія та Тіунова Єлизавета, та отримали сертифікати учасників.

Всі ці заходи допомагають підвищити рівень поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми; обговорили причини, форми та ознаки цього явища; показали небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми і консультації мігрантів

0 800 505 501, з мобільного 527 (http://www.527.org.ua)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

− 1 = 8