Навічно в пам’яті народній

28 жовтня 2019 року відзначається 75-а річниця визволення України від німецько-фашистських загарбників. Свято встановлено з 2009 року відповідно до указу Президента України.
У цей день вшановують ветеранів і пам’ять воїнів, полеглих у війні, та населення, яке постраждало від дій окупантів.
У ході визволення України від німецько-фашистської окупації силами чотирьох фронтів протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій.
Завершальною стала Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року, а вже 28 жовтня радянські війська вийшли на кордон сучасної України. Загалом під час війни загинуло майже 9 мільйонів українців.
Сьогодні в Гірницькому професійно-технічному училищі школі з нагоди Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулася історична година «В боях за Україну». Захід проведено з метою вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні, формування національної свідомості у здобувачів освіти.
Викладач Богодарова О. С. підготувала короткий екскурс у минуле, переглянувши документальний фільм «28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників», який нагадав про ключові битви за визволення рідного краю, про людські втрати і те лихо, яке принесли окупанти на нашу землю.
Присутні вшанували пам’ять загиблих, які поклали голови за мир на українській землі Хвилиною мовчання.
Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 1 =