Історія училища

Йшов 1954 рік. Минуло лише 9 років після закінчення найжахливішої катастрофи ХХ століття – Великої Вітчизняної війни. Країна відновлювала та підіймала з руїн міста і села, засівала хлібом знищені вогнем поля.  Катастрофічно не вистачало кваліфікованих робітників.

У 1949 році було створено школу механізації фабрично-заводського навчання № 63.

Відповідно до наказу начальника Сталінського обласного управління трудових резервів від 22.04.1954 № 128 «Про реорганізацію школи ФЗН № 63 в училище механізації сільського господарства» школа фабрично-заводського навчання № 63 реорганізована в училище механізації сільського господарства № 4.

У 1964 року вищезазначене училище реформовано в Сільське професійно-технічне училище № 4.

Згідно з наказом Донецького обласного управління професійно-технічної освіти від 10.08.1984 року № 409 «Про реорганізацію профтехучилищ системи професійної освіти Донецької області» Сільське професійно-технічне училище № 4 реорганізовано у Середнє професійно-технічне училище № 144 м. Гірник Донецької області.

Відповідно до наказу Донецького обласного управління народної освіти від 28 квітня 1989 року № 207 «Про вдосконалення управління професійно-технічними училищами області» Середнє професійно-технічне училище № 144      м. Гірник було реорганізовано у Професійно-технічне училище № 144 м. Гірник.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 31.01.2006        № 67 «Про перейменування професійно-технічних навчальних закладів Донецької області» Професійно-технічне училище № 144 м. Гірник було реорганізовано у ГІРНИЦЬКЕ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНЕ УЧИЛИЩЕ.

Трактористи-машиністи сільськогосподарського виробництва, слюсарі з ремонту сільськогосподарської техніки, водії, лаборанти, комбайнери,бухгалтери, оператори комп’ютерного набору – ось неповний перелік спеціальностей, за якими готували у ПТУ.

За час існування училища до наших часів було підготовлено більш 20 тисяч кваліфікованих робітників. Серед них 2 Герої Соціалістичної праці, керівники підприємств та району, передовики сільського господарства, учасники бойових дій в Афганістані, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Зараз в училищі навчається більш 200 учнів.

Гірницьке професійно-технічне училище має Архангельську філію.

З 3 лютого 2020 року Гірницьке професійно-технічне училище згідно наказа МОН України реорганізовано у Гірницьке відділення Селидівського професійного ліцею.